Kupme Ukrajině zbraně ať si brzy vybojuje spravedlivý mír!

Napsal uživatel vojta dne So, 01/21/2023 - 15:12

Zbraně pro Ukrajinu

Válka na Ukrajině trvá už skoro rok a nezdá se chýlit ke konci. Ukrajina stojí v podobné situaci, jako Československo v roce 1938, kdy Hitler také chtěl "jen" Sudety a pak už "prý" dá pokoj. Tehdy bylo Československo obětováno a víme, jak to dopadlo. Mj. miliony mrtvých, zdevastovanou Evropou a zločineckým Sovětským svazem, který uvalil zrůdnou totalitu na země střední a východní Evropy. Historie se nesmí opakovat. Ukrajina se statečně brání, ale nezvládne to bez zahraniční pomoci. Podobně by ani Británie a později SSSR bez americké pomoci neodolali Třetí říši (v době bitvy u Moskvy byla třetina nasazené sovětské techniky vyrobena v USA).

Je nejen naší morální povinností, ale i zcela pragmatickým rozhodnutím pomáhat Ukrajině. Dnešní putinovské Rusko je zločinecký režim, který navazuje na "tradice" SSSR a čím dál tím více se blíží nacistickému Německu. Podle dostupných informací si FSB rozdělila Ukrajince do 4 skupin: (1) k fyzické likvidaci, (2) k zastrašení a neutralizaci (například přesídlením do hloubi Ruska), (3) přesvědčitelné ke spolupráci, a (4) očekávané kolaboranty. Velmi podobný plán měl Heydrich s Čechy. Už je snad jasné, čemu Ukrajina čelí. Rusko je agresivní despocie, jejíž rozpínavost a totalitnost poznávají kromě obyvatel (hlavně menšin a liberálně smýšlejících) i okolní národy, třeba Pobaltí (zabrání ve spolupráci s Hitlerem, později opět po válce), Polsko (dělení s Hitlerem dle paktu Molotov-Ribbentrop), Rumunsko (obsazení dnešního Moldavska), celý Kavkaz a od roku 2008 speciálně Gruzie. A ve výčtu by šlo pokračovat. Čím víc bude Rusko poraženo a čím dál od našich hranic bude, tím ve větším bezpečí bude Česko. Pomoc Ukrajině je investice do naší bezpečnosti!

Vinu na zločinech ruské armády má každý Rus, který proti nastupující putinovské totalitě nic nedělal. Tato debata se v sociologii vede od 2. světové války, kdy se svět divil, jak mohl tak vzdělaný a kulturní národ propadnout takovému zlu. Zastávám tezi, že k rozšíření zla stačí, když slušní lidé nedělají nic (a jen pasivně plní rozkazy). Putin nesedí v každém letadle bombardující nemocnice. Nestojí za každým vraždícím, rabujícím a znásilňujícícím vojákem. Tito pachatelé jsou také "obyčejnými Rusi".

Není žádný rozumný důvod se domnívat, že by Rusko stálo o mír. Proto je nutné Ukrajinu vyzbrojit, aby mohla vetřelce porazit, vyhrát, nastolit spravedlivý mír, tedy obnovu svých zákonných hranic, a válka skončila. Válka je drahá, zbraně, jejich údržba a provoz jsou drahé, ale pořád je to levnější, než aby Rusko zaútočilo přímo na nás nebo na naše partnery z NATO nebo EU. proto musíme Ukrajinu i nadále podporovat, třeba prostřednictvím sbírky https://www.zbraneproukrajinu.cz/ vybírající peníze pro ukrajinskou armádu.

Výzvy ať se Ukrajina s Ruskem "nějak" dohodne jsou stejně tupé, krátkozraké, slaboduché, naivní až zločinné jako výzvy ať se ČSR nějak dohodne s Hitlerem. Kdo by dnes vyměnil Donbas za iluzi míru, vyměnil by tehdy Sudety za odklad války. Putin se nezastaví záborem kusu Ukrajiny. Pokud teď dostane co chce, odpočine si a nejpozději za pár let tu budeme mít druhé kolo války, ještě ničivější. Mír nastane jedině tak, že Rusko bude poraženo!

Články