Kurz práce v příkazové řádce Linuxu nejen pro MetaCentrum 2020

Napsal uživatel vojta dne Po, 10/07/2019 - 16:56

Nebojte se příkazové řádky Linuxu! Je to mocný a přívětivý nástroj umožňující efektivně zpracovat i velká data a zautomatizovat činnosti. Prakticky shodně funguje příkazová řádka i v Apple osX, BSD a dalších UNIXových systémech, nejen v Linuxu. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i mírně pokročilé. Jediným vstupním požadavkem je zájem (nebo potřeba) pracovat v příkazové řádce, typicky na linuxovém výpočetním serveru. Kurz bude probíhat v Linuxu, ale většina věcí funguje stejně na osX a dalších UNIXových systémech.

Znalosti práce v Linuxu/UNIXu se hodí např. při zpracování rozsáhlých molekulárních a jiných dat. MetaCentrum je služba CESNETu poskytující přístup k obrovské výpočetní kapacitě, kterou mohou všichni studenti a zaměstnanci akademických institucí v Česku využít pro své výpočty. Znalosti z kurzu tam ihned můžete zúročit. Kurz poskytuje teoretický úvod i řadu praktických příkladů a cvičení.

Kurz poběží turnusově 4 dny, přičemž 3 dny poběží výuka a poslední den bude na zápočty a individuální konzultace. Tento poslední den účastníci mohou (což je vřele doporučeno), ale nemusí využít.

Bude-li se kurzu účastnit alespoň jeden člověk nemluvící česky, kurz bude anglicky.

Podrobnosti budou průběžně aktualizované v SISu. Rozvrh v SISu. Kurz proběhne v posluchárně OŽP B12 (1. mezipatro, Benátská 2, Praha 2) 14.-17. 1 2020 od 9:00 do 16-17:00 (s dostatkem přestávek). Zájemce o kurz prosím o vyplnění krátkého dotazníku, který mi pomůže s přípravou kurzu a komunikací s účastníky.

Příloha Velikost
linux_bash_metacentrum_course_2020.pdf 7.68 MB