Překládání openSUSE na LinuxDays 2017

Napsal uživatel vojta dne Po, 10/02/2017 - 22:31

Z iniciativy Hodyho proběhne na LinuxDays 2017 (asi největší, již tradiční, české setkání, příznivců, uživatelů a vývojářů Linuxu a dalších moderních otevřených technologií) lokalizační odpoledne. Kromě openSUSE se na něm představí i GNOME, Mozilla a The Document Foundation (LibreOffice).

ChameleonV neděli 8. října od 14:00 openSUSE představí svůj nástroj Weblate (a ostatní projekty představí své nástroje), bude čas na praktické ukázky a zájemci si budou překládání moci naživo vyzkoušet. Při tom samozřejmě bude dost prostoru na diskuzi o všech aspektech překladů -- od jazykových po technické. Od 16:10 bude plynule navazovat setkání českých překladatelů uživatelů http://www.l10n.cz/ a dalších zájemců.

Svoji oblíbenou distribuci chceme mít přeloženou do svého oblíbeného jazyka, není-liž pravda? Jak se to dělá? Kolik je za tím práce? Co všechno se musí přeložit a ohlídat? A jak to dělají jiní?

Všichni jsou srdečně vítáni!

Po proběhnutí akce zde bude ke stažení moje prezentace k tématu

Tagy

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Each email address will be obfuscated in a human readable fashion or, if JavaScript is enabled, replaced with a spam resistent clickable link. Email addresses will get the default web form unless specified. If replacement text (a persons name) is required a webform is also required. Separate each part with the "|" pipe symbol. Replace spaces in names with "_".
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Czech